خانه / تایمر برق / تایمر برق دیجیتال هفتگی و آنالوگ قیمت و راهنمای خرید

تایمر برق دیجیتال هفتگی و آنالوگ قیمت و راهنمای خرید

راهنمای خرید و بررسی تایمر برق

در این جستار به معرفی تایمر برق و انواع آن، بررسی کاربرد و کارکرد این دستگاه و در پایان به آموزش راهنمای خرید تایمر برق مناسب خواهیم پرداخت و البته لینک‌های خرید تایمر از فروشگاه‌های معتبر مورد تایید و دارای مجوز رسمی وزارت صنعت را به شما معرفی می‌کنیم که با کلیک روی این لینک‌ها می‌توانید اقدام به خرید تایمر برق نمایید.

تایمر قطع و وصل برق چیست

تایمر برق یک دستگاه زمان‌سنج الکترونیکی است که بر سر راه دوشاخه‌ی کابل برق دستگاه‌های گوناگون برقی و پریز برق قرار می‌گیرد، و می‌تواند طبق برنامه‌ریزی و تنظیم تایمر، در زمان‌های مشخص شده بدون نیاز به حضور انسان و کاربر، جریان برق را به صوت خودکار قطع یا وصل کند که در نتیجه دستگاه‌های برقی که از این فیلتر گذر کرده‌اند به صورت خودکار روشن یا خاموش می‌شوند.

پریز تایمر دار برق آنالوگ 24 ساعته
پریز تایمر دار برق آنالوگ ۲۴ ساعته

پریز تایمر دار یا تایمر برق چند نوع دارد

تایمرها معمولا دو گونه دارند. یک نوع تایمر برق دیجیتال هفتگی است. و نوع دیگر تایمر برق آنالوگ ۲۴ ساعته است. این دو نوع دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و هم از نظر قیمت، هم از نظر نوع برنامه‌ریزی و هم در موارد دیگر با یکدیگر متفاوت هستند هرچند از نظر کارایی و کاربرد تفاوتی با یکدیگر ندارند. در نهایت هر دو جریان برق را برای دستگاه‌های گوناگون برقی قطع یا وصل می‌کنند. در دنباله به این موارد تفاوت خواهیم پرداخت.

تایمر برق دیجیتال هفتگی ۱۶ برنامه

تایمر برق دیجیتال هفتگی
تایمر برق دیجیتال هفتگی

این دسته دارای این ویژگی‌ها هستند:

۱- توانایی برنامه‌ریزی برای ۱ هفته کامل ۲- دارای باتری درونی جهت نگه‌داشتن تنظیمات و برنامه‌ریزی‌ها در صورت قطع برق برای مدت طولانی ۳- توانایی تنظیم برنامه برای هر روز در ساعات متفاوت ( ۱ بار قطع و ۱ بار وصل در هر روز ) ۴- دقت تنظیم و برنامه‌ریزی به صورت دقیقه ۵- دارای صفحه نمایش دیجیتال و تنظیم نرم‌افزاری ۶- قیمت بیش‌تر در برابر تایمر آنالوگ ۷- توانایی برنامه‌ریزی متنوع از جمله یک روز در میان، دو روز آخر هفته، ۵ روز اول هفته و…

لینک خرید تایمر دیجیتال از فروشگاه معتبر فروهرالکترونیک : تایمر دیجیتال برق هفتگی

لینک راهنمای کامل و تصویری آموزش تنظیم تایمر دیجیتال : آموزش تنظیم تایمر دیجیتال برق

تایمر برق آنالوگ ۲۴ ساعته ۹۶ برنامه

تایمر برق آنالوگ 24 ساعته
تایمر برق آنالوگ ۲۴ ساعته

این دسته از تایمرها دارای این ویژگی‌های متفاوت هستند: ۱- توانایی برنامه‌ریزی شبانه‌روزی ۲۴ ساعته و تکرار آن در روزهای آینده یا ر صورت نیاز تغییر برنامه ۲- بدون باتری درونی و کارکرد ساعت با اتصال به پریز برق ۳- توانایی تنظیم برنامه برای ۲۴ ساعت ۴- دقت برنامه‌ریزی ۱۵ دقیقه‌ای ۵- دارای سوئیچ و پین‌های مخصوص برنامه‌ریزی دستگاه ۶- قیمت ارزان‌تر در برابر تایمر دیجیتال

لینک خرید تایمر آنالوگ از فروشگاه معتبر چیستاالکترونیک : تایمر  آنالوگ ۲۴ ساعته برق

لینک راهنمای کامل و تصویری آموزش تنظیم تایمر دیجیتال : آموزش تنظیم تایمر آنالوگ ۲۴ ساعته

همان‌گونه که در بخش بالا کوشش کردیم به صورت ساده تفاوت‌های دو دسته از اصلی‌ترین تایمرهای برق را ارائه دهیم. شما بسته به نیاز خود باید یکی از این دو مدل را تهیه کنید. از قیمت این دستگاه‌ها که بگذریم، باید به چند مورد مهم دیگر که در خرید تایمر برق باید به آن توجه کرد اشاره کنیم، برای نمونه:

  1. اگر قصد دارید «پریز تایمر دار» شما در یک روز برای چندین بار روشن و خاموش شود پس بدون شک نیاز است که تایمر آنالوگ را خریداری کنید. چون نوع آنالوگ ۲۴ ساعته می‌تواند تا ۹۶ بار ( هر ۱۵ دقیقه ) روشن و خاموش شود.
  2. اگر قصد دارید تایمر شما تنها در هر روز یک بار روشن و خاموش شود ( در ساعت‌های مختلف یا یکسان ) پس تایمر دیجیتال مناسب‌تر هست. شما می‌توانید برای یک هفته یک برای ۷ روز هفته از قبل زمان‌ها را مشخص کنید. یعنی مثلا روز شنبه ساعت ۳٫۴۶ دقیقه بامداد دستگاه روشن و در ساعت ۵٫۴۸ دقیقه خاموش شود > روز یکشنبه ساعت ۱۶٫۲۵ جریان برق وصل و در ساعت ۱۸٫۵۵ دقیقه جریان برق به صورت خودکار وصل شود و…
  3. اگر یک برنامه مشخص دارید که نیاز است برق در ساعات مشخص هر روز تکرار شود بهتر است که گزینه‌ی پریز تایمر دار یا تایمر آنالوگ را برگزینید. چون قیمت کمتری دارد و تنظیم آن ساده‌تر است.
  4. اگر برنامه زمان‌بندی تایمر برق شما متفاوت است و هر روز هفته قرار نیست در یک ساعت مشخص تکرار شود باید تایمر دیجیتال را خریداری کنید.
  5. تایمرها دارای انواع گوناگونی هستند. برندهای گوناگونی دارند که البته بعضی از این برندها به دلیل واردات انحصاری دارای قیمت بالا اما کیفتی برابر با دیگر برندها هستند و بعضی نیز دارای کیفیت و قیمت بسیار پایینی هستند. باید توجه کرد.

ما کوشش کردیم لینک خرید ۴ مدل از این تایمرها را که توسط بخش فنی تست شده و مورد تایید قرار گرفته‌اند را به شما ارائه دهیم که با کلیک روی لینک‌هایی که کمی بالاتر درج شده می‌توانید اقدام به خرید این تایمرها نمایید و البته لینک‌های مربوط به آموزش تصویری تنظیم تایمر برق نیز در بالا آورده شده که می‌توانید مطالعه نمایید. همچنین اگر پرسشی در این زمینه داشتید می‌توانید در بخش نظرات مطرح کنید.

کاربرد تایمر یا پریز تایمر دار برق چیست ؟

  • گاهی پیش می‌آید که زمانی در خانه یا باغ، یا ویلا، اداره، کارخانه، مرغ‌داری، گاوداری، زمین کشاورزی، مغازه و هتل و در کل محل کار خود نباشید و در این زمان‌هایی که حضور ندارید نیاز باشد یک یا چند دستگاه برقی یا لامپ روشنایی در زمان معین روشن یا خاموش شود. تایمر برق در چنین مواردی به کار می‌آید.
  • برای نمونه ممکن است شما به مسافرت بروید و نیاز باشد تا جهت جلوگیری از سرقت خانه، در زمان‌های مشخص یک لامپ کم مصرف یا یک رادیو روشن و در زمان مشخص خاموش شود. یا در هنگامی که به مسافرت رفته‌اید یک پمپ آب برای چند دقیقه در روزهای ۵ شنبه به مدت ۳ دقیقه روشن شده و گلدان‌های شما را آبیاری کند یا پمپ آب و پمپ اکسیژن و بخاری آکواریوم شما برای مدت مشخص روشن شود.
  • در نمونه دیگر ممکن است نیاز باشد که دستگاه سرمایشی و گرمایشی گلخانه پروش گل، چراغ‌های روشنایی مرغ‌داری و گاوداری، پمپ‌های آب کشاورزی و باغبانی، تلمبه آب، چراغ‌های نورپردازی امکان تجاری و فروشگاه مغازه‌ها، دستگاه‌های آزمایشی در آزمایشگاه‌های پزشکی و بیمارستانی و یادستگاه‌های موجود در آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی دانشگاه‌ها در زمان‌های مشخص شده و دقیق روشن یا خاموش شود.

این‌ها برخی از کاربردهای تایمر خانگی یا تایمر اداری یا تایمر برق مربوط به مراکز کاری است هرچند این کاربردها بسیار گسترده‌تر خواهند بود و گستردگی این کارایی‌ها به گستردگی همگی دستگاه‌های برقی درون خانه یا محل کار است.

مشخصات تایمر برق دیجیتال هفتگی 16 برنامه
مشخصات تایمر برق دیجیتال هفتگی ۱۶ برنامه

خرید تایمر برق به صورت تلگرامی و تلفنی

در بخش بالا لینک‌های خرید آنلاین از طریق فروشگاه‌های معتبر جهت فروش تایمر برق دیجیتال و آنالوگ قرار داده شد. اما در صورتی که نیاز به خرید تایمر برق دیجیتال و آنالوگ هوشمند به صورت تلگرامی و تلفنی دارید، ما در این بخش شماره‌های تماس تلفنی، تلگرامی و پشتیبانی دو فروشگاه مورد اشاره و مورد تایید که دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت هستند را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا در صورت نیاز جهت تهیه با این راه‌های ارتباطی در تماس باشید:

شماره تلفن پشتیبانی : ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳ – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷
شماره تلگرام پشتیبانی: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹
رایانامه رسمی: Info@echista.ir & Info@efarvahar.ir
نشانی تارنما و سایت فروشگاهی: http://efarvahar.ir & http://echista.ir


راهنمای خرید اینورتر مبدل برق ۱۲ ماشین به ۲۲۰ ولت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =