خانه / تایمر برق / راهنمای خرید تایمر برق دیجیتال و تنظیم پریز تایمر دار

راهنمای خرید تایمر برق دیجیتال و تنظیم پریز تایمر دار

در این جستار آموزشی از سری مطلب‌های آموزشی IC2000 به موضوع راهنمای خرید تایمر دیجیتال یا به قول برخی پریز تایمر دار خواهیم پرداخت. در گام نخست در این جستار به معرفی انواع تایمرهای دیجیتال قطع و وصل برق پرداخته و سپس به‌صورت چکیده، کوتاه و به زبان ساده به موضوع آموزش تنظیم تایمر برق دیجیتال و چگونگی برنامه‌ریزی پریز تایمر دار دیجیتال می‌پردازیم.

در پایان جهت دسترسی کاربران به منابع معتبر فروشگاهی ( دارای مجوز وزارت صنعت ) یک یا چند لینک ( + شماره تلفن و تلگرام ) مربوط به خرید اینترنتی تایمر دیجیتال هوشمند برق را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا در صورت نیاز بتوانید اقدام به خرید از مراجع مورد تایید نمایید. پس تا پایان با ما همراه باشید و در صورتی که پرسشی داشتید در بخش نظرها مطرح کنید.

تایمر یا زمان‌سنج چیست ؟

تایمر با به زبان شیرین پارسی ( =زمان‌سنج ) یگ گونه از ساعت است که کاربر برای سنجش بازه‌ها ( محدوده‌ها )ی زمانی از آن بهره می‌برد. کرنومتر یا ساعت شنی هم یک زمان‌سنج به‌شمار می‌آیند. این دستگاه می‌تواند آنالوگ یا مکانیکی بوده یا الکترونیکی و دیجیتال باشد و دارای توانایی برنامه‌ریزی شدن برای مدت طولانی باشد. اما ما در این جستار به تایمر خانگی که البته کارایی‌های بسیار گسترده تجاری و اداری و .. دارد می‌پردازیم.

پریز تایمر دار چیست ؟

با وارد کردن دوشاخه‌ی برق ورودی انواع دستگاه‌های الکترونیکی ( انواع پمپ آب و آکواریوم، لامپ، تابلو برق، روشنایی و نورپردازی ویترین فروشگاه و مغازه و اماکن تجاری، همگی وسایل برقی خانگی، کولر، پنکه و… ) می‌توان بدون نیاز به حضور انسانی، این دستگاه‌های برقی را در زمان‌های مشخص و برنامه‌ریزی شده روشن یا خاموش کرد.

دوشاخه ی پریز تایمر دار از نوع دیجیتال
دوشاخه ی پریز تایمر دار از نوع دیجیتال

این دستگاه در واقع در ظاهر یک پریز برق است که ورودی دستگاه به‌شمار آمده و دارای یک دوشاخه‌ی برق است که در واقع خروجی به‌شمار می‌آید. یعنی دوشاخه‌ی دستگاه برقی ۲۲۰ ولتی که قرار است در زمان معین روشن یا خاموش شود باید به پریز تایمر دار وارد شود و دوشاخه‌ی پریز تایمر دار به پریز برق اصلی متصل شود. یعنی دستگاه در واقع یک واسط میان پریز برق و دستگاه‌های برقی خواهد بود. در نتیجه با قطع برق دستگاه‌های برقی خاموش یا با وصل برق روشن خواهند شد.

انواع تایمر دیجیتال و آنالوگ قطع و وصل برق
انواع تایمر دیجیتال و آنالوگ قطع و وصل برق

کاربرد تایمر برق چیست ؟

دستگاه پریز تایمر دار دارای کاربردی به گستردگی همگی انواع دستگاه‌های برقی است! به این معنا که شما هر دستگاه برقی ۲۲۰ ولت که دارای دوشاخه‌ی برق است را می‌توانید به آن متصل کنید و در زمان معین آن را به صورت خودکار روشن یا خاموش کنید. اما ما کوشش می‌کنیم به چند مورد از این موارد گسترده اشاره کنیم:

تایمر برق : شما می خواهید زمانی که به مسافرت می‌روید از سرقت و دزدی خانه خود جلوگیری کنید؟! یک لامپ روشنایی کم‌مصرف + رادیو را به تایمر متصل کنید و تنظیم کنید که در ساعت دل‌خواهتان روشن یا خاموش شود!

تایمر برق خانگی : شما می‌خواهید از آن به عنوان تایمر خانگی استفاده کنید. یعنی هر کدام از دستگاه‌ها و لوازم برقی خانه از جمله پلوپز، یخچال، فریزر، خردکن برقی!، تلویزیون، کولر آبی، پنکه، اسپیکر یا… را در ساعت معینی در روز یا هفته روشن یا خاموش کنید به‌گونه‌ای که نیاز به حضور شما نباشد.

تایمر برق آزمایشگاهی : در آزمایشگاه‌های پزشکی، گیاهپزشکی، علمی، دانشگاه‌ها و مدارس نیاز است که دستگاه‌های برقی آزمایشگاهی در ساعات مشخصی به صورت دقیق روشن یا خاموش شود. این از دسته کاربردهای پریز تایمر دار است.

پریز تایمر دار کارخانه و ادارات : در کارگاه‌ها، کارخانه‌ها اداره‌ها و شرکت‌ها نیاز است که یک دستگاه برقی ( زنگ اخبار ، لامپ‌های روشنایی ، تهویه، کولر ، وسایل سرمایشی و گرمایشی دستگاه‌های صنعتی تا ۱۶ آمپر و .. ) در ساعت مشخصی روشن یا خاموش شود. پس تایمر در این‌گونه موارد کاربردی است.

ورودی پریز تایمر دیجیتال
ورودی پریز تایمر دیجیتال

تایمر پمپ آب : برای آبیاری قطره‌ای یا پمپاژ شدن آب در زمین کشاورزی و باغ‌ها نیاز یا ممکن است که در استخرهای پرورش ماهی ، یا آکواریوم خانگی و … نیاز باشد که دستگاه‌های گرمایشی و سرمایشی یا پمپ آب و پمپ اکسیژن و .. در ساعت مشخصی روشن شود و در ساعت معینی خاموش شود. تایمر این کار را بدون نیاز به حضور انسان و نیروی کار انسانی با دقت بالا انجام می‌دهد.

پریز تایمر دار گلخانه و مرغداری : در دام‌پروری‌های گوناگون از جمله مرغداری یا گاوداری و یا گلخانه‌‎های پرورش گل و قارچ نیاز است که دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی و لامپ‌های روشنایی در ساعات گوناگون مشخص شده و به صورت دقیق روشن و خاموش شوند. پریز تایمر دار دیجیتال و آنالوگ این کار را با دقت بالا و بدون نیاز به نیروی کار انجام می‌دهد.

مشخصات فنی درج شده روی یکی از پریزهای تایمر دار
مشخصات فنی درج شده روی یکی از پریزهای تایمر دار

تفاوت پریز تایمر دار دیجیتال و آنالوگ

پریز تایمر دار دیجیتال و آنالوگ هر دو یک کارایی دارند. اما همان‌گونه که احتمالا از نام این دو دستگاه حدس زده‌اید، متفاوت بوده و دارای ویژگی‌های مخصوص خود هستند. ما در این بخش، کوتاه از این تفاوت‌ها یاد خواهیم کرد.

نحوه‌ی تنظیم تایمر درج شده روی بسته بندی یک نوع پریز تایمر دار
نحوه‌ی تنظیم تایمر درج شده روی بسته بندی یک نوع پریز تایمر دار

تایمر دیجیتال هفتگی ۱۶ برنامه

 1. دارای توانایی برنامه‌ریزی شدن برای یک هفته کامل، برنامه‌ریزی متنوع ( یک روز در میان، دو روز اول هفته، دو روز آخر هفته، هر روز هفته، ۱ تا ۷ روز هفته ) و… و تکرار برنامه
 2. دارای باتری بکاپ جهت نگه‌داری تنظیمات و ساعت درونی تایمر برای مدت طولانی
 3. دارای دقت تنظیم ۱ دقیقه‌ای ( امکان قطع یا وصل شدن برای ۱ دقیقه )
 4. دارای نمایش‌گر LCD و دکمه‌هایی روی صفحه برای تنظیم و برنامه‌ریزی و چراغ نمایش‌گر LED وضعیت خاموش و روشن
 5. توانایی ۱ بار روشن شدن و ۱ بار خاموش شدن در ۲۴ ساعت روز

کلیک کنید برای : آموزش تنظیم تایمر دیجیتال برق هفتگی

کلیدها و صفحه نمایش تایمر برق دیجیتال هفتگی
کلیدها و صفحه نمایش تایمر برق دیجیتال هفتگی

تایمر آنالوگ ۲۴ ساعته ۹۶ برنامه

 1. دارای توانایی برنامه‌ریزی و تنظیم برای ۲۴ ساعت و تکرار آن در ۲۴ ساعت‌های بعدی
 2. بدون باتری پشتیبان و از عقب افتادن ساعت پریز تایمر دار آنالوگ در صورت رفتن برق
 3. دارای دقت تنظیم ۱۵ دقیقه‌ای ( امکان قطع یا وصل جریان برق برای ۱۵ دقیقه به بالا )
 4. دارای دیپ سوئیچ ( پین ) برای تنظیم برنامه‌ریزی قطع و وصل برق. هر پین نماد ۱۵ دقیقه است.
 5. توانایی ۴۸ بار روشن شدن و ۴۸ بار خاموش شدن در ۲۴ ساعت شبانه روز

کلیک کنید برای : آموزش تنظیم تایمر برق آنالوگ ۲۴ ساعته

پین یا سوئیچ های تنظیم تایمر برق آنالوگ 24 ساعته
پین یا سوئیچ های تنظیم تایمر برق آنالوگ ۲۴ ساعته

خرید تایمر دیجیتال هفتگی و آنالوگ ۲۴ ساعته

همان‌گونه که پیش‌تر قول داده بودیم چند لینک معتبر از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی و پستی که دارای مجوز وزارت صنعت هستند را جهت خرید تایمر به شما معرفی خواهیم کرد. تایمرهای این فروشگاه‌ها تست شده و مورد تایید ما هستند. شما می‌توانید با کلیک روی لینک‌های زیر اقدام به خرید اینترنتی از طریق این وبسایت‌ها نموده یا با تماس با شماره تلفن‌ها و پیام‌گیر تلگرامی این فروشگاه‌ها درخواست خرید انواع پریز تایمر دار را انجام دهید.

۱- کلیک کنید برای خرید آنلابن و هدایت به فروشگاه اینترنتی

انواع تایمر برق دیجیتال و آنالوگ ( فروشگاه فروهر )

۲- کلیک کنید برای خرید آنلابن و هدایت به فروشگاه اینترنتی

انواع تایمر آنالوگ ۲۴ ساعته و دیجیتال هفتگی ( فروشگاه چیستا )

راه‌های ارتباطی با پشتیبانی فروشگاه‌ها

شماره تلفن پشتیبانی : ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳ – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷
شماره تلگرام پشتیبانی: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹
رایانامه رسمی: Info@echista.ir & Info@efarvahar.ir
نشانی تارنما و سایت فروشگاهی: https://efarvahar.ir & https://echista.ir


یک تایمر آنالوگ 24 ساعته
یک تایمر آنالوگ ۲۴ ساعته

اتصال به برق خودرو. برای اتصال و کاربرکرد با برق ۱۲ ولت ماشین باید از اینورتر خودرو مبدل برق ۱۲ به ۲۲۰ ماشین استفاده کنید که برق ۱۲ ولت باتری اتومبیل را به برق ۲۲۰ ولت AC شهری تبدیل می‌کند.

این مطلب آموزشی هم با استفاده از همین کالا توضیح داده شده که خوندنش خالی از لطف نیست: آب‌یاری گلدان‌ها در مسافرت با تایمر برق و پمپ آب

2 دیدگاه

 1. خرید اینترنتی میلگرد

  تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دو =