خانه / برد فلش خور / آموزش تصویری USB فلش خور کردن ضبط

آموزش تصویری USB فلش خور کردن ضبط

پیش‌گفتار درباره USB فلش خور کردن ضبط و  بلوتوث دار کردن

پیش از هر چیزی باید کوتاه و چکیده درباره‌ی USB فلش خور کردن ضبط کردن پخش ماشین، فلش خور کردن ضبط خانگی قدیمی کاست خور و CD خور که بدون درگاه ورودی یو اس بی هستند و توانایی پخش موسیقی و آهنگ از روی فلش مموری ، کارت حافظه ، بلوتوث و.. غیره را ندارند روشن‌گری کنیم و توضیح بدهیم.

برخی از ما روی خودرو و ماشین خودمون ( سمند ، پراید ، پیکان ، ال ۹۰ ، ریو ، پژو و… )   سیستم صوتی و آمپلی فایر ، پخش ، بلندگو و باند قوی داریم یا در خانه ضبط های قدیمی کاست خور و CD خور را داریم که با وجود قدرت و کیفیت مناسب توانایی پخش موسیقی با USB فلش مموری ، کارت حافظه یا بلوتوث گوشی موبایل و تبلت و نوت بوک را ندارند.

در نتیجه یا باید سیستم صوتی و پخش و ضیط و سینمایی خانگی جدید خریداری کنیم یا اقدام به فلش خور ، USB خور یا بلوتوث دار کردن این دستگاه‌ها کنیم. که البته هزینه‌ی این روش فلش خور کردن ضبط، و این راه دوم بسیار کم‌تر و به صرفه‌تر است.

ما در این جستار ( پست ) به آموزش تصویری چگونگی فلش خور کردن ضبط و پخش ماشین و خانگی و بلوتوث دار کردن پخش ماشین و ضبط خانگی و سینمای خانگی می‌پردازیم.

توجه: در صورتی که قصد ندارید وارد درگیری‌های نصب و لحیم‌کاری و غیره شوید از برد فلش خور جعبه‌دار استفاده کنید که در فروشگاه چیستا الکترونییک موجود است. برای ضبط خانگی یا سینمای خانگی نیز برد فلش خور جعبه‌دار و پرتابل گزینه‌ی بهتری است و دیگر نیازی به لحیم‌کاری و.. ندارد. ( خرید برد فلش خور جعبه دار پرتابل )

آموزش مرحله به مرحله USB فلش خور کردن ضبط خانگی و پخش ماشین

۱- یکی از انواع بردهای فلش خور ماشینی را خریداری می کنیم. ( خرید برد فلش خور به صورت اینترنتی با قیمت و کیفیت مناسب )

۲- همان‌گونه که در تصویر زیر می‌بینید همراه با هر برد فلش خور خام، این اقلام ارسال می‌گردد و روی برد USB دو سوکت برای اتصال وجود دارد که یکی ۲ پین و دیگری ۳ پین است:

( ۱- برد فلش خور ۲- سیم سه تایی صدا استریو سوکت دار ۳- سیم دوتایی برق سوکت دار ۴- ریموت کنترل از راه دور )

%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%81%d9%84%d8%b4-%d8%ae%d9%88%d8%b1-%d8%b6%d8%a8%d8%b7

%d9%be%d9%86%d9%84-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%a8%d9%88%d8%b1%d8%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%81%d9%84%d8%b4-%d8%ae%d9%88%d8%b1-aux-%db%8c%d9%88-%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%db%8c

۳- در گام سوم شما باید سوکت سه تایی که در واقع خروجی صدای استریو و سوکت دوتایی که ورودی برق ۵ تا ۱۲ ولت برد فلش خور است  را به جایی که روی برد است متصل کنید. همان‌گونه که در تصویر زیر می بینید:

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d9%84%d8%b4-%d8%ae%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b6%d8%a8%d8%b7 %d9%86%d8%b5%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%81%d9%84%d8%b4-%d8%ae%d9%88%d8%b1-%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86

۴- در این مرحله سیم قرمز رنگ را نیز به روی برد و در سوراخ مخصوص آنتن رادیو FM لحیم می‌کنیم. در این‌جا کار ما با برد فلش خور USB یا ماژول MP3 به پایان رسیده است. همان‌گونه که در تصویر زیر می‌بینید همه‌ی بخش‌ها متصل شده‌اند:

usb-%d9%81%d9%84%d8%b4-%d8%ae%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d9%88-%d8%b6%d8%a8%d8%b7

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1%db%8c-usb-%d8%ae%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b6%d8%a8%d8%b7

۵- اکنون زمان آن رسیده که این سیم‌ها به ضبط یا پخش یا آمپلی فایر متصل شوند. در این مرحله باید به سیم دوتایی برق ۵ تا ۱۲ ولت متصل شود و سیم سه تایی به فیش نری AUX یا پایه‌های ورودی AUX متصل شود.

الف: سر لخت سیم دوتایی را به برق ۱۲ ولت ماشین یا آداپتور ۵ ولت تا آداپتور ۱۲ ولت متصل می‌کنیم. ( به‌شدت درباره‌ی درست بودن قطب منفی – و مثبت + برق وارد شده به برد USB فلش خور دقت کنید. با اتصال نادرست برد خواهد سوخت!)

ب: سر لخت سیم سه تایی که خروجی صدا استریو است را به پایه‌های فیش نری AUX که قبلا تهیه کردید لحیم کنید. ( خرید فیش نری صدا AUX ) سپس فیش را وارد ورودی صدا AUX ضبط خانگی یا پخش ماشین یا آمپلی فایر یا سینمای خانگی و اسپیکر خود کنید.

گوشزد: اگر ضبط و پخش شما ورودی AUX ندارد دستگاه خود را همراه با برد فلش خور به پیش یک تعمیرکار صوتی و تصویری ببرید و درخواست کنید که سه سیم صدا را به پایه‌ی آسی آمپلی‌فایر درون ضبط و پخش و دستگاه شما لحیم کند.

در تصویر و عکس زیر می‌بینید که فیش نری هدفون AUX به برد فلش خور متصل شده و آماده‌ی وصل شدن به ورودی AUX ضبط و پخش و آمپلی فایر و سینمای خانگی هست:

نصب فیش نری AUX به برد فلش خور
نصب فیش نری AUX به برد فلش خور

برد فلش خور ۲۲۰ ولت برای ضبط خانگی

اگر ضبط خانگی یا سینمای خانگی شما سی دی خور قدیمی یا کاست خور قدیمی هست و USB فلش خور نیست برای فلش خور کردن ضبط، به تازگی یک پلیر فلش خور ۲۲۰ ولت با ظاهر مناسب و بدون دردسرهای لحیم‌کاری و نبود جعبه و… در بازار عرضه شده که برای استفاده‌های خانگی مناسب‌تر است. در دو مدل بلوتوث‌دار و بدون بلوتوث. مدل بلوتوث‌دار برای بلوتوث‌دار کردن و فلش‌خور کردن ضبط و سینمای خانگی و سیستم صوتی مناسب هست و مدل بدون بلوتوث نیز برای فلش‌خور کردن سیستم‌های صوتی خانگی ۲۲۰ ولت که مستقیم به پریز برق متصل می‌شود. برای خرید این دستگاه هم می‌توانید روی این لینک کلیک کنید: پلیر USB فلش‌خور ۲۲۰ ولت

بلووث دار کردن ضبط یا سینمای خانگی

اگر ضبط یا پخش یا اسپیکر شما دارای ورودی USB هست و دیگر نیازی به ورودی USB و مموری کارت و غیره ندارید و تنها می‌خواهید که آن را بلوتوث دار کنید علاوه بر استفاده از بردهای فلش خور بلوتوث دار که در بالا لینک خرید و تهیه‌ی آن گذاشته شده، می‌توانید از دانگل تبدیل صدا AUX به بلوتوث نیز استفاده کنید.

با بهره‌گیری از این دانگل‌ها دیگر بدون دردسر لحیم‌کاری و نصب و … می‌توانید با استفاده از گوشی موبایل ، آیفن ، آیپد ، نوت‌بوک ، لپ‌تاپ و غیره موسیقی و آهنگ را پخش کنید و به صورت بی‌سیم و بلوتوثی روی باند ، اسپیکر ، انواع ضبط خانگی و ماشین و سینمای خانگی به آن گوش دهید.

برای اطلاعات بیش‌تر و دسترسی برای خرید دانگل صدا بلوتوثی خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم: چگونه ضبط یا سینمای خانگی را بلوتوث دار کنیم؟


تایمر برق دیجیتال هفتگی و آنالوگ قیمت و راهنمای خرید

راهنمای خرید اینورتر مبدل برق ۱۲ ماشین به ۲۲۰ ولت

همچنین ببینید

برد فلش خور usb ماشین sux پخش ماشین داشبوردی

فروش انواع برد فلش خور پخش ماشین

خرید آنلاین انواع برد usb برد فلش خور پخش ماشین فروشگاه چیستا الکترونیک شعبه‌ی ۱ …

46 دیدگاه

 1. سلام ببخشید از اون سه سیم که به فیش نری متصل شدند .کدوما رفتن داخل و کدوما بیرون موندن؟

  • سلام جناب برقشو مستقیم وصل کنم به باتری ماشین ۱۲ ولت هست اما ۶۰ آمپره نمیسوزه برد؟

   • خیر مشکلی نداره و به آمپر مربوط نیست

   • سلام.
    برد همان مقداری جریانی که نیاز داره از باتری میکشد و تمام جریان را به برد نمیدهد.
    یعنی جواب سوال شما خیر است.
    موید باشید

   • سلام خوبی نه اصلا تحت هیچ شرایطی این کارو انجام نده چون برق باطری ۱۲ولت الی تا ۱۴ولت متناوبه و سیکل ولتاژی مختلفی و باعث سوختن ماژول فلش خور میشه باید به یکی از اینهایی که میگم متصل کن یا به جا فندکی -یا به ورودی برق پخش -یا لامپ اتاق داخل ماشین اما بهترینش برق ۱۲ولت پخشه به نظر من بهترین گزینست
    خوب پخشتو بیار بیرون دوتا پورت داره یکیشون چهار تا سیم جفت هم رنگ داره که واسه باندها تعبیه شده
    کار ما با پورت دومیه که چهار الی پنج تا سیم داره سیمها با این رنگهایی که می گم به ماژول یو اس بی متصل پشت پخشت دو سیم به هم متصلن و یکیشون جداست اولی سیم مشکی که قطب منفی میشه که باید به قطب منفی ماژول متصل کنی و قطب مثبت ماژول یو اس بی هم به سیمی که دونوتا به هم چسبیدم با این رنگها زرد و قرمز این دوسیم متصل به هم قطب مثبت پخشن که با همین قطب بحث قطب مثبت ماژولت هم برطرف میشه متوج شدی مهربونم….

    واسه خدمات من حقیر در خدمتم……

    • نه عزيزم اشتباه ميكني.مگه برق فندك كه ميفرماييد از كجا تأمين شده و مگه كاهنده ولتاژ جلوش قرار داره!!!؟ خير
     ولتاژ مهمه نه آمپر. يعني حتا اگه مستقيم به باطري هم وصل كني مشكل نداره.

  • سلام
   سه سیم به فیش نری متصلن یکیشون بدنه میشه که میشه و دوتایی دیگه میشه منو و استریو یا قسمت صدای چپ و راست هر سیم متصل میشن البته اول از همه رول یا قاب فیشت که اهنی هست بچرخون که عین پیچ عمل می کنه زمانی که چرخوندی در میاد بعدش هر سه سیمو از قسمت ته این قاب یا رول اهنی فیش بفرست تو و بعد به مکانهای خودش متصل کن خوب بعدشم دوباره رول اهنی رو میاری سر جاش و می چرخونی سفت میشه و تموم البته فراموش نکنی این مورد رو هر سه قسمتی که سیم متصل کردی با حرارت پوش سه میلی متری محافظ کن که به هم اتصال نکنن…. تموم

  • راستی اگه هم اهم متر یا مولتی داری می تونی بزاری روی رنج تست بوق و یه سر مولتی متر رو بزن به بدنه کارت مموری که فلزیه و یک سر دیگه رو بزن روی یکی یکی اون سه تا پایه ها هر کدوم بوق زد همون قسمت میشه قطب منی یا بدنه که باید به بدنه فیش متصل کنی….

 2. سلام ببخشید کنترل روی فرمان ۲۰۶فعال میشه یا باید با کنترل خودش کار کرد

 3. سلام
  خسته نباشید
  ضبط ۲۰۶ فابریکی که روی ماشین گذاشتند
  فلش که ندارد
  جای آ یو ایکس هم که دارد الکی است و پشت آن چیزی نیست که اصلا دستگاه به آیوایکس وصل شود!!!
  چه کنیم؟

  • برد فلش خور را از فروشگاه های معتبر که لینک آن ها در پست درج شده تهیه کنید. همراه با ضبط خود به پیش یک تعمیرکار صوتی و تصویری ببرید تا سیم های خروجی برد فلش خور را به آی سی درون ضبط براتون لحیم کنند.

 4. برای وصل بلوتوث چکار باید بکنیم و اگر ظبط ما aux نداشته باشد چطور متصلش کنیم

  • اگر ضبط ورودی AUX نداره باید سیم های خروجی صدا به پایه های آی سی درون ضبط لحیم بشه

   • داداش من خواستم به ضبط قدیمی کاست خور پراید نصب کنم.برقشو که وصل کردم متوجه شدم ورودی صدا نداره.بنا براین میشه سیمهای باند رو لخت کرد و به اونا وصل کرد؟ لطفا جوابمو بده .گیرم

    • خیر دوست گرامی. برد فلش خور تنها نقش پخش کننده صدا رو ایفا می کنه و باید یا توسط ضبط یا آمپلی فایر صداش تقویت و سپس به بلندگو داده بشه

   • البته من یه نوع دیگه از این برد هارو تهیه کردم که سه سیم برق داره و سه سیم صدا.هر کار میکنم صداش در نمیاد

    • احتمالا اشتباه می کنید. سیم برق ۲ تا بیشتر نیست و سیم خروجی صدا ۳ تا هست. در صورت نیاز بهتر هست که از لینک های فروش همین پست استفاده کنید و خرید برد فلش خور رو انجام بدین که مطمئن هستند

 5. من وصل کردم به برق ۲۲۰ شهری مثل بنز کار میکنه اصلا احتیاج به برق ۱۲ ولت نیست

 6. سلام وقت بخیر،من این دستگاه و دارم و میخواستم بدونم چطور میتونم بلوتوث فعال کنم

  • کافیه بلوتوث دستگاه خود را روشن کنید. اگر پیشتر به دستگاه های دیگر متصل شدین اون رو لغو کنید و به دستگاه جدید متصل بشین

 7. سلام خسته نباشید، ممنون از کاری که انجام میدید،من عضو کانل شما هستم،لطفا کالاهای موجودتونو بصورت کلی ودر لیست نوشتاری یکجا و کامل بگذارید که ما بتونیم سریع و راحت از محصولات نفس وجالبتون دیدن و خرید کنیم ، ممنون از شما سروران.

 8. سلام
  بروی ضبط فابریک ۲۰۶ مدل ۸۲ قابل نصب هست

 9. آقا میخواستم بدونم اگه من سه تا سیم که واسه خروجی صدا هستن رو به یه باند کوچیک معمولی وصل کنم.صدا ازش خارج میشه؟؟؟ یا حتما باید به باندی وصل کنم که آمپیلی داشته باشه.؟

 10. سلام وقت بخیر
  شرمنده میخوام بدونم ایا این دسگاهی که شما در موردش مطلب نوشتید حافظه دارد؟ یعنیبعاز بستن سوئیچ و قطع شدن برق و مجددا باز کردن سوئیچ از ادامه موزیک شروع میشود یا همه چی از اول میاد؟

 11. س. برق برو فلش را به ضبط های سه دیکس چتور ولش کنیم

 12. سلام
  پخش من فابریک ۲۰۶ کاست خور هست
  در حالت عادی که کاست داخلش نیست روی رادیو هست
  اگه سیم ها رو به پایه آی سی آمپلیفایر لحبم کنیم هم صدای رایو میاد و هم صدای آهنگ فلش
  چطوری از هم جداشون کنیم ؟

 13. درضمن می خواستم بپرسم این کار آنتن رایو مال چیه ؟
  با تشکر

 14. سلام ببخشبد من قطب رو برعکس وصل کردمم سوخت الان چه قطعه ای از برد باید عوض شه میخام تعمیر کنم ایا میشه چون رگولاتور ولتاژ سوخته حتما ؟؟؟

  • اگر رگولاتور سوخته باشه شاید بشه تعمیر کرد اما اگر آی سی سوخته باشه اینکه یک برد فلش خور یا کیت USB جدید بخرید بهتر هست. لینک خرید از فروشگاه های معتبر با قیمت های به صرفه تر در همین پست درج شده

 15. میشه راهنمایی کنید چطور آی سی آمپلی فایر رو پیدا کنم و بهش لحیم کنم؟؟؟

  • این رو باید متخصص و تعمیرکار مجاز متوجه بشه اما معمولا آی سی آمپلی ضبط بزرگترین IC روی کیت ضبط هست که به یک هیت سینک آلومینومی خنک کننده متصل هست

 16. سلام ممنون از سایت خوبتون
  واسه مدرسه میخوام یه رادیو درست کنم الان به یک نقشه رسیدم چند نفر انجام دادن جواب داده
  یه ماژول امپلی فایر با دوتا بلندگو و اداپتور ۱۲ ولت یه انتن و همین ماژول فلش خور
  الان طبق متنتون تونستم نقشه رو تکمیل کنم جز یه سیم که اونم سیم وسطی پورت سه تاییه که اون رو نمیدونم کجا وصل کنم به نظر شما چیکارش کنم؟؟؟؟

 17. سلام ..ایا این دستگاه مثل اف ام پلیر ها کار میکنه که موزیک رو روی یه موج از رادیو پخش میکنه و ما باید رادیو رو روی اون موج تنظیم کنیم گوش بدیم ؟

 18. سلام اگر میخواهی ضبط های قدیمی را بصورت فابریک فلش خور کنی بدون ایجاد سوراخهای اضافی در ضبط با شماره تماس بگیر

 19. بلوتوث دار کردن انواع رادی ضبتهای قدیمی با برد ۱۰۰ متر با کیفیت عالی
  فلش خور کردن انواع سی دی های قدیمی بصورت فابریک

 20. سلام دوست عزیزم
  من در نظر دارم این برد رو روی ساز کیبوردم نصب کنم اما دست آخر متاسفانه با نصب سه سیم خروجی صدا به آی سی مشکل دارم اصلا این آی سی کجاست چطوری میشه پیداش کرد نمیخوام دست تعمیر کار بدمش اینم آی دی تلگرامم nader2211

  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید خیلی متشکرم

 21. سلام اگه بردتون از نوع پنج ولته حتماً یه رگولاتور تثبیت پنج ولت سر ورودی برق اصلیش خودتون نصب کنین یا بدین دوستان همکار خدمات صوتی تصویری نصب میکنن چون تو حالت عادی هیچ گونه رگولاتور یا حفاظت ولتاژ جریانی نداره با اندکی زیاد شدن ولتاژ برد میسوزه. ولی اگه رگولاتور قدرت ۷۸۰۵ نصب باشه تا ۳۰ ولت هم به ورودی این ای سی بدید در خروجی برای تغذیه بردتون همون پنج ولت استفاده میشه اگر برد از نوع ۱۲ ولته که از این سی ۷۸۱۲ استفاده کنید. نصبش هم فوق‌العاده ساده اس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =