خانه / اینورتر مبدل برق ماشین / راهنمای خرید اینورتر مبدل برق ۱۲ ماشین به ۲۲۰ ولت

راهنمای خرید اینورتر مبدل برق ۱۲ ماشین به ۲۲۰ ولت

در این جستار ( مطلب ) آموزشی در تارنمای آی سی ۲۰۰۰ کوشش می‌کنیم تا به موضوع اینورتر ماشین، راهنمای استفاده از اینورتر خودرو و چگونگی خرید مطمئن از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت بپردازیم ( لینک خرید در بخش پایین همین نوشتار است ). هم‌چنین می‌کوشیم که یک راهنمای استفاده درست از دستگاه مبدل برق ۱۲ به ۲۲۰ ارائه دهیم تا شما بتوانید با خواندن این راهنما و رعایت اصول کاری برای سال‌ها از دستگاه مبدل خود استفاده کنید. پس اگر قصد خرید یا استفاده از این دستگاه را دارید تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید.

اینورتر مبدل برق خودرو چیست ؟

واژه‌ی اینورتر به صورت کلی دارای معنای گسترده‌تری مبدل خودرو است. اما ما در این‌جا هرگاه به اینورتر اشاره می‌کنیم منظورمان مبدل برق ۱۲ ولت ماشین به برق ۲۲۰ ولت شهری است. این دستگاه همان‌گونه که از نام‌اش پیداست، می‌تواند برق ۱۲ ولت باتری ماشین را به برق ۲۲۰ ولت استاندارد شهری تبدیل کند.

اینورت مبدل برق ماشین
اینورت مبدل برق ماشین

در نتیجه ما با خرید اینورتر مناسب و داشتن این مبدل می‌توانیم در هرجایی که دسترسی به برق ۲۲۰ شهری امکان‌پذیر نیست ( باغ، باغشهر، ویلا، کارهای ساختمانی، هنگام قطع برق خانه، مسافرت، روشنایی با لامپ و…) به برق ۲۲۰ ولت بدون نیاز به ژنراتور مولد برق دسترسی داشته باشیم و دستگاه‌های برقی معمول (شارژر لپ‌تاپ، تبلت، گوشی موبایل، لامپ روشنایی، کولر کوچک، پنکه، دریل، مینی فرز، پمپ آب، کف‌کش، یخچال، تلویزیون، سیستم صوتی و آمپلی‌فایر، پلوپز، سشوار و…) را روشن کنیم.

راهنمای خرید اینورتر مبدل برق ماشین

در هنگام خرید اینورترها باید چند نکته را در نظر داشت. می‌توان گفت بیش‌تر اینورترها برق ۱۲ ولت را به ۲۲۰ ولت شهری تبدیل می‌کنند. هرچند باید بدانیم که برق باطری ماشین‌های سنگین از جمله اتوبوس، کامیون، تریلی، غلطک، گریدر، لودر و… ۲۴ ولت است و اینورتر مبدل ۲۴ به ۲۲۰ ولت هم در بازار موجود است. پس بهترین اینورتر متناسب‌ترین آن خواهد بود با رعایت موارد مورد اشاره در این پست.  در هر صورت ما به نکات مهم خرید این دستگاه اشاره خواهیم کرد.

اینورتر چند وات بخرم ؟

اینورتر مبدل برق ماشین پرکس Perx
اینورتر مبدل برق ماشین پرکس Perx

توان یا وات : مهم‌ترین ویژگی در هنگام خرید اینورتر توجه به میزان توان خروجی دستگاه است. یعنی باید دید که توان یا وات W دستگاه چه میزان است و ما به عنوان کاربر و خریدار قرار است که چه دستگاه‌های برقی با چه میزان نیاز برقی را به آن متصل کنیم؟ این دستگاه‌ها در مدل‌های گوناگون و توان گوناگون عرضه می‌شوند. از ۱۵۰ وات تا ۲۵۰۰ وات و در برخی مواقع بیشتر! برای روشن شدن مطلب چند نمونه می‌آوریم.

اینورتر ۱۵۰ تا ۳۰۰ وات : ممکن است که شما یک باغ یا ویلا داشته باشید و در این مکان نزدیک به ۵ لامپ روشنایی کم‌مصرف یا لامپ LED جهت روشنایی باغ داشته باشید. همچنین نیاز به شارژ کردن گوشی موبایل خود با شارژر گوشی موبایل یا شارژ کردن لپ‌تاپ خود یا شارژر لپ‌تاپ داشته باشید. برای چنین کاربری توان ۱۵۰ تا ۳۰۰ وات بسنده ( کافی ) است و دستگاه به خوبی می‌تواند این موارد را راه بیاندازد.

مبدل برق خودرو
مبدل برق خودرو

اینورتر ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ وات : زمانی را در نظر بگیرید که شما در یک مکان بدون برق نیاز دارید که یک عدد سشوار ۲۰۰ وات ، چند عدد لامپ روشنایی، شارژر گوشی موبایل و دوربین دیجیتال را به صورت همزمان روشن کنید. یا یک سیستم صوتی با برد فلش‌خور با توان بالا و… در این هنگام بسته به توان مورد نیاز هر کدام از دستگاه‌ها شما می‌توانید اقدام به خرید اینورتر ۵۰۰ وات تا ۱۰۰۰ وات نمایید.

اینورتر ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات : زمانی را در نظر بگیرید که قصد دارید یک کامپیوتر، تلویزیون، رسیور، گیرنده دیجتال، سیستم‌صوتی قوی، کولر آبی کوچک، یا یک مینی فرز، دریل و یا یک کف‌کش با توان پایین و یا نزدیک به ۱۵ لامپ روشنایی کم مصرف را روشن کنید. در این هنگام بد نیست گزینه‌ی اقتصادی‌تر یعنی مبدل ۱۵۰۰ را تهیه کنید. اگر قرار است فرز بزرگ‌تر یا پمپ بزرگ‌تر یا یخچال کوچک یا… را با این دستگاه راه‌اندازی کنید بد نیست باتوجه به توان مشخصات درج شده پشت دستگاه‌ها اقدام به خرید اینورتر ۲۰۰۰ وات یا اینورتر ۲۵۰۰ وات نمایید که در واقع در دسته‌ی گزینه‌های صنعتی هستند.

استارت اولیه دستگاه برق و توان واقعی

مبدل برق ماشین ۱۲ به ۲۲۰ ولت دارای توان اسمی و توان واقعی است. متاسفانه برخی از تولیدکنندگان و فروشندگان به این مورد اشاره‌ای نمی‌کنند. باید حتما در نظر داشت که توان واقعی دستگاه‌ها چیزی نزدیک به سه چهارم یا دو سوم توان اسمی است. یعنی یک دستگاه ۲۵۰۰ وات چیزی میان ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ وات واقعی خروجی می‌دهد. همچنین استارت اولیه دستگاه‌های برقی را نیز باید در نظر داشت. دستگاه‌های معمولی استارت اولیه بالایی ندارند اما دستگاه‌های برقی و ابزار صنعتی قوی و مایکروفر و… ممکن است دو تا ۸ برابر استارت اولیه داشته باشند. پس حتما برای ابزارهای صنعتی خاص به اطلاعات روی دستگاه توجه کرده و آن را بخوانید و از میزان آن آگاه شوید.

سینوسی باشد یا شبه سینوسی ؟

موج‌های شبه سینوسی معمولا شباهت بسیاری با موج سینوسی واقعی برق دارند که در بیش‌تر دستگاه‌های برقی و الکتریکی قابل استفاده هستند. از جمله در تجهیزات الکترونیکی، ترانسفورماتورها و موتورهایی که با منابع تغذیه‌ای خطی یا سوئیچینگ کار می‌کنند. به صورت کلی اگر دستگاه شما با اینورتر شبه سینوسی کار نکرد به دلیل قیمت بالای اینورتر سینوسی بهتر است از گزینه‌های دیگری مانند موتور برق و .. استفاده کنید.

تفاوت اینورتر سینوسی و شبه سینوسی
تفاوت اینورتر سینوسی و شبه سینوسی
لایه‌های محافظتی دستگاه

در هنگام خرید اینورتر مبدل برق ۱۲ به ۲۲۰ ولت ماشین حتما لایه‌های محافظتی، آلارم و هشدارهای خودکار آن را نیز در نظر بگیرید. این دستگاه‌ها معمولا باید دارای این موارد باشند. از دسته این موارد می‌توان به لایه محافظتی حفاظت در برابر حرارت بالا، حفاظت در برابر ولتاژ پایین، حفاظت در برابر ولتاژ بالا و … جهت جلوگیری از آسیب به باتری ماشین و دستگاه.

باتری ماشین و میزان ذخیره برق

باید توجه داشته باشید که هر میزان توان دستگاه مورد استفاده‌ی شما بالاتر باشد در نتیجه مدت زمان کارکرد و خالی شدن باطری خودرو کم‌تر می‌شود. برای نمونه اگر تنها چند لامپ را روشن کنید یا شارژر لپ‌تاپ و گوشی موبایل را راه‌اندازی کنید مدت زمان بسیار طولانی‌تری از باتری ماشین استفاده خواهید کرد نسبت به زمانی که یک مینی فرز یا فرز و دریل و پمپ آب را به‌کار ببرید.
حتما از باتری‌های خودرو با کیفیت استفاده کنید. هر اندازه آمپر باتری ماشین بالاتر باشد دیرتر خالی خواهد شد. بد نیست بر اثر تجربه مدت زمان خالی شدن باتری ماشین را در نظر بگیرید و پیش از خالی شدن باتری دستگاه را خاموش کرده، کابل‌ها را موقتا جدا کرده، ماشین را استارت بزنید و برای چند دقیقه روش بگذارید تا باتری دوباره پر شود.

خرید اینورتر مبدل برق خودرو

خرید مبدل برق 12 به 220 ولت خودرو
خرید مبدل برق ۱۲ به ۲۲۰ ولت خودرو

تنوع سازندگان این دستگاه‌ها بالا است. هر کدام دارای ضمانت و .. هستند و هرکدام ممکن است مدعی خروجی برق واقعی باشد و… انتخاب با مشتریان است و باید همه‌ی موارد را در نظر داشت اما تارنمای ما می‌کوشد همواره در پایان مقالات آموزشی چند لینک به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر ارائه دهد تا در صورت نیاز به خرید اینترنتی پستی، کاربران بتوانند از فروشگاه‌های مجاز، معتبر و دارای اینماد ( مجوز رسمی وزارت صنعت ) اقدام به خرید دستگاه مورد نظر نمایند. شما برای خرید می‌توانید روی لینک‌های زیر از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر چیستاالکترونیک و فروهرالکترونیک نمایید.

خرید مبدل ۱۲ به ۲۲۰ ماشین ۱۵۰ تا ۲۵۰۰ وات ( فروشگاه فروهرالکترونیک )
خرید تبدیل برق ۱۲ به ۲۲۰ خودرو ۱۵۰۰ وات ( فروشگاه چیستا الکترونیک- گزینه اقتصادی )
خرید مبدل برق ۲۴ به ۲۲۰ ولت ( ویژه‌ی ماشین‌آلات سنگین و راه‌سازی و … )

شماره‌ها و راه‌های تماس این فروشگاه‌ها جهت دریافت راهنمایی و خرید تلفنی:

شماره تلفن پشتیبانی : ۰۹۲۱۷۹۸۹۵۳۳ – ۰۷۱۳۲۲۸۹۶۱۷
شماره تلگرام پشتیبانی: ۰۹۲۱۶۰۱۲۴۸۹
رایانامه رسمی: Info@echista.ir & Info@efarvahar.ir
نشانی تارنما و سایت فروشگاهی: https://efarvahar.ir  &  https://echista.ir

قیمت اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت ۱۵۰ – ۳۰۰ – ۵۰۰ – ۱۰۰۰ – ۱۵۰۰ – ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ وات برند Souer و Perx


مهریهکابل اپتیکال نوریمبدل صدا اپتیکال به آنالوگ AUX